Kuchnia - Pokoje i domki w Bieszczadach ze śniadaniem

Kuchnia

Kuchnia - nasze małe królestwo. Podajemy proste potrawy, oparte na świeżych, sezonowych produktach. Na szczególną uwagę zasługują lokalni dostawcy od których pozyskujemy mąkę na chleb, jaja na kultowe już ciasto drożdżowe z kruszonką, nabiał począwszy od białego sera aż do śmietany a także mięso z którego wytwarzamy pyszne wędliny i kiełbasy. W naszej kuchni łączymy charakterystyczne smaki Podkarpacia oraz Lubelszczyzny, skąd pochodzimy. U nas znajdziesz smaki, których tak bardzo brakuje na co dzień. Sami wytwarzamy liczne dzemy i konfitury- w ozdobnych słoiczkach zamykamy mocno dojrzałe i pachnące owoce lata. Własny ogród pozwala na posiadanie szeregu ziół i sałat takich jak mięta czekoladowa, rukola czy fioletowa sałata. Sezonowo oferujemy również takie rarytasy jak pesto z czosnku niedźwiedziego z orzechami włoskimi czy suszony schab w ziołach. Na specjalne okazje przygotowujemy torty bezowe z owocami lata.

Domowo, Tradycyjnie i Smacznie!

Przysmakiem kuchni naszego pensjonatu są dania z pieca opalanego drewnem. Ze względu na wysoką temperaturę oraz krótki czas pieczenia potrawy przygotowane w nim mają niepowtarzalny smak, są chrupkie i soczyste. Polecamy własnej roboty chleb na zakwasie z miodem i piwem, golonkę zapiekaną w chlebie, pizze z rukolą i białym serem czy rydze na maśle z czosnkiem.

Szczególną miłością darzymy pobliski las, gdzie można znaleźć niespotykane w innych częściach Polski rydze oraz siwe gąski. Poranne wyprawy po prawdziwki mogą zaskoczyć niejednego prawdziwego grzybiarza. Korzystamy również z jagód, malin oraz jeżyn, które lądują w ciastach, tortac bezowych, kompotach oraz sokach. Na polach i łąkach zbieramy dziko rosnącą miętę, która dodaje smaku ruskim pierogom.